Energetycznie i po polsku

  Energetycznie i po polsku

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Aleksandrowska "Mandragora" istnieje od prawie dwóch lat. Zespół zagrał wiele koncertów. Miesiąc temu zmienił się jego skład.
       "Mandragora" powstała w 2003 roku. W jej skład wchodzą: Anna Kluzińska (wokal), Bartłomiej Waszak (gitara), oboje z Aleksandrowa, Tomasz Różański z Ciechocinka (perkusja). W lipcu tego roku basistę Dariusza Grzelaka zastąpił Adam Sobota z Ciechocinka, też basista. Członkowie zespołu studiują, są tuż po studiach lub uczą się.
       - Gramy prostego, energetycznego polskiego rocka - mówi Anna Kluzińska. - To chyba najbardziej trafne określenie naszej muzyki. Wszystkie teksty śpiewamy po polsku.
       "Mandragora" kilkanaście razy wystąpiła przed publicznością. Muzycy zagrali m.in. Toruniu, Ciechocinku, Koninie i Włocławku. Grupa ma na swoim koncie III miejsce podczas aleksandrowskiej "Gitariady" i wyróżnienie podczas przeglądu "Struna" we Włocławku. Muzycy z "Mandragory" słuchają takich rockowych grup jak Iron Maiden, Deep Purple, Uriah Heep, Black Sabbath, The Who i Slayer. Nie ukrywają, że szukają w ich twórczości inspiracji. - Trudno wymyślić coś bez odwoływania się do twórczości innych - wyjaśnia wokalistka. - Siłą rzeczy coś wpada w ucho, zapamiętuje się pewne dźwięki, a potem wykorzystuje, po to, żeby stworzyć coś oryginalnego. Pewne wpływy zawsze są, nie da się ich uniknąć. Nigdy jednak nikt nie powiedział nam, że gramy tak tak samo jak ktoś inny.
       
  "Mandragory" w sierpniu będzie można posłuchać prawdopodobnie w Ciechocinku oraz w Słupcy koło Konina.
       _______________________________________________
       O zespole można poczytać na stronie: www.mandragora-rock.webpark.pl. Jest tam krótka historia zespołu, skład, teksty piosenek, koncerty, kilka zdjęć i kontakt e-mail z członkami grupy.
       ____________________________________________
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo