BOŻENA SOBOLEWSKA

    Gazeta Pomorska

    Aktualizacja:

    Gazeta Pomorska

    <i>"Otrzymałem orzeczenie komisji lekarskiej o zaliczeniu do znacznego stopnia niepełnosprawności. Czy w związku z tym przysługuje mi prawo do bezpłatnych przejazdów PKP i PKS?"</i> RYSZARD z Inowrocławia
    Ustawa z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz.U. z 2002 r. nr 175, poz. 1440 ze zm.) w art. 4 stanowi, że osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji są uprawnione do przejazdów ze zniżką:
    - 49 proc. - przy przejazdach PKP - w pociągach osobowych i PKS - w komunikacji zwykłej,
    - 37 proc. - przy przejazdach PKP - w pociągach innych niż osobowe i PKS - w komunikacji przyspieszonej i pospiesznej,
    Dokumentem poświadczającym te uprawnienia w pana przypadku jest legitymacja osoby niepełnosprawnej, stwierdzająca znaczny stopień niepełnosprawności. Opiekun towarzyszący w podróży osobie niezdolnej do samodzielnej egzystencji korzysta z ulgi w wysokości 95 procent.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Pomorska.pl poleca

    Wideo