Miasta nie zarobią

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Strażnicy miejscy dostęp do bazy danych o pojazdach i kierowcach uzyskają najwcześniej we wrześniu. Dziś w tej sprawie rozpoczną się rozmowy w Warszawie.
       Jak pisaliśmy wczoraj - 1 lipca o godz. 0.03 MSWiA odcięło strażom miejskim dostęp do bazy danych. Ważne to dla municypalnych posiadających fotoradary. W naszym regionie mają je Świecie, Chełmno, Inowrocław i Bydgoszcz. Odtąd mają one uzyskiwać dane w Warszawie. Jak powiedział nam wczoraj Gustaw Pietrzyk , dyrektor Departamentu Rejestrów Państwowych MSWiA - zlikwidowano wojewódzkie bazy danych, gdyż ich utrzymanie kosztowało budżet 6 mln zł rocznie.
  Resort przygotowuje dla straży miejskich dostęp internetowy. - Oszczędzimy pieniądze publiczne bez ograniczania strażnikom dostępu do bazy danych - powiedział. - Pozwolenia będzie wydawało MSWiA. System ruszy na przełomie września i października. Dziś spotkamy się w tej sprawie z przedstawicielami Związku Miast Polskich.
       
  Dyrektor Pietrzyk nie określił, ile ten dostęp będzie kosztował municypalnych. - Od 1 lipca do czasu uruchomienia systemu strażnicy posiadający radary nie wystawią mandatów, które zasilają konta samorządów. Sprawy kierować będą do sądów grodzkich, a więc zarobi skarb państwa - powiedział nam wczoraj Artur Hołubiczko z Częstochowy, prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych, uczestnik dzisiejszych rozmów w stolicy.
       - Czy resort nie mógł najpierw przygotować systemu, a potem odciąć nas od starego dostępu? - pytają komendanci z naszego regionu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo