Na słońce, ale... z rozsądkiem

  Na słońce, ale... z rozsądkiem

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Początek lata zafundował nam tropikalne niemal upały. Do lekarzy trafili już, niestety, piersi plażowicze z objawami poparzeń słonecznych.
       - Pierwsze, intensywne promienie słoneczne mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo - mówi dr Jerzy Prytuła, dyrektor Przychodni Zdrowia "Jedynka" w Grudziądzu - ponieważ nasze organizmy nie są przyzwyczajone do tak upalnych temperatur powietrza i dlatego ze słońca wszyscy, bez względu na wiek, powinni korzystać z rozwagą. Gdy słupek rtęci oscyluje w granicach 28-30 stopni w cieniu, szczególną ostrożność powinny wykazać osoby starsze, mające problemy z układem krążenia oraz dzieci. W godzinach największego nasłonecznienia nie powinno się na długo wychodzić z dobrze wentylowanych pomieszczeń. Powinno się też spożywać bardzo dużo schłodzonych płynów, najlepiej niegazowanych wód mineralnych.
       Plażowiczom natomiast lekarze odradzają intensywne opalanie się, gdyż bardzo szybko może dojść nie tylko do poparzeń skóry, ale udaru słonecznego.
  Powinno się unikać ciągłego przebywania na plaży, czy leżenia bez ruchu w jednej pozycji. Przebywając dłużej na słońcu pamiętajmy o nakryciu głowy. Szczególnie ważne jest to w odniesieniu do małych dzieci. Ochroną dla skóry są kremy z filtrami UV B, a dla oczu okulary przeciwsłoneczne.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo