Dzieci pod kontrolą

  Dzieci pod kontrolą

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zaczęły się wakacje i większość dzieci zostaje w domach. Policjanci apelują do dorosłych, aby uważali i przestrzegali swoje pociechy przed niebezpieczeństwem.
        Maluchy na drodze
       
  W piątek dziesięcioletnia dziewczynka była uczestniczką wypadku w Moszczenicy pod Chojnicami. Fiat 126 p przy wyprzedzaniu volkswagena passata wylądował w rowie. Kierowca i dorosły pasażer nie ucierpieli, a dziewczynkę odwieziono do szpitala.
       Z kolei piętnastolatka z Chmielnik pod Sępólnem została potrącona podczas ruszania malucha.
       Groźne pole
       
  Wiele szczęścia miał trzylatek z Lutowa. Tata zabrał go na pole do towarzystwa podczas zbierania siana. Gdy traktorzysta wjechał na ziemniaczane redliny, chłopiec wpadł wprost pod koła. - Ciągnik po nim przejechał, ale na szczęście ziemia była miękka i trzylatek wpadł między redliny, więc nie odniósł żadnego złamania. Odwieziono go do szpitala na obserwację i miejmy nadzieję, że chłopczyk wyjdzie z tego bez szwanku - mówi Jarosław Bogdanowicz, szef sekcji kryminalnej w Komendzie Powiatowej policji w Sępólnie. - Apeluję o ostrożność. Dzieci nie powinny być na maszynach rolniczych. Jeśli już muszą pomagać w pracach polowych, to należy je pilnować.
       
  Rowery i kąpiele
       
  To nie jedyne niebezpieczeństwa, które czyhają na dzieci. Synoptycy zapowiadają słońce i upały, więc wiekszość dzieci, która wakacje spędza w domach, na pewno będzie jeździć i to rowerami nad jeziora. Nie zawsze będą to kąpieliska strzeżone, więc warto, aby rodzice przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze w wodzie.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo