Zielone światło

  (mar)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek starostwo powinno otrzymać zgodę wojewódzkiego konserwator zabytków na wydzielenie dwóch budynków z zespołu parkowo- pałacowego w Sypniewie oraz zamontowanie nowego ogrzewania.
       Po kilku podejściach powiat wreszcie będzie mógł sprzedać mieszkania emerytowanym nauczycielom i pracownikom gospodarstwa rolnego w Sypniewie. Wizytująca zespół parkowo-pałacowy konserwator Barbara Łuczyńska przyrzekła, że wyda zgodę na wydzielenie dwóch budynków z dziesięcioma mieszkaniami. - Decyzja powinna do nas dotrzeć już w poniedziałek - mówi starosta Stanisław Drozdowski. - Poza tym zostanie wreszcie zatwierdzony program decentralizacji ogrzewania w Sypniewie.
       
  To dla starostwa optymistyczna zapowiedź, bo właśnie z powodu zaleceń konserwatora zabytków powiat zdecydował się na montaż pieców gazowych. Firma "Marko", która wygrała przetarg na to zadanie, już chce rozpoczynać pracę, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska daje około 80 tys. zł pożyczki na montaż ogrzewania. Za piece zapłaci powiat i dopiero po odcięciu mieszkań od kotłowni szkolnej, lokatorzy będą mogli je kupić.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo