Ten tytuł się należy

  Ten tytuł się należy

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zastopowanie przez radnych SLD nadania honorowego obywatelstwa Grudziądza emerytowanemu nauczycielowi II LO Czesławowi Szachwywołało lawinę wypowiedzi naszych Czytelników. Dziś zamieszczamy kolejne, kończąc już polemikę i czekając na szczęśliwe zakończenie całej sprawy.
       Swoje zdanie dodał wczoraj radny Ruchu dla Grudziądza Wiesław Żurawski, oświadczając: "- Niezgoda radnych SLD na nadanie honorowego obywatelstwa Profesorowi Czesławowi Szachnitowskiemu to policzek nie tylko dla Prezydenta Grudziądza, ale przede wszystkim dla środowiska nauczycielskiego w Grudziądzu. Jako nauczyciel z 30-letnim stażem szczególnie mocno odczuwam ten policzek, który mnie osobiście degraduje jako nauczyciela.
  (...) Najbardziej dziwię się lewicowym radnym - członkom Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Przecież ta decyzja obraża całą komisję , a więc także tych radnych. Przed uroczystą sesją było wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z sylwetką Kandydata. Tłumaczenia Pani Radnej Kufel na łamach "Gazety" 16 bm. są dowodem na to, że do walki politycznej wykorzystała tak szacownego człowieka i poniżyła całą społeczność szkolną."
       
  Jeden z byłych, grudziądzkich radnych (zastrzegł nazwisko) ubolewa, że ta polityczna "przepychanka" odbywa się kosztem zacnego, wiekowego człowieka, darzonego szacunkiem. Odebraliśmy też wiele głosów gorąco popierających kandydaturę Czesława Szachnitowskiego na honorowego obywatela Grudziądza. Wśród argumentów przytoczonych w piśmie z II LO im. Króła Jana III Sobieskiego, w imieniu absolwentów, uczniów i nauczycieli szkoły dyrektor Małgorzata Tomaszewska pisała m.in. "...Był wychowawcą pokoleń młodzieży trudnych, powojennych czasów stalinowskich, a także czasów współczesnych przemian. Młodzież zawsze znajdowała w nim oparcie. Potrafił zainteresować wielu młodych ludzi fizyką, modelarstwem, szybownictwem i malarstwem (...) Właśnie dla takich ludzi, którzy zrobili tak wiele dla naszego miasta, warto dojść do porozumienia. Mamy nadzieję, że Profesor pozostanie w dobrym zdrowiu, które pozwoli Mu być z nami, uczestniczyć w spotkaniach kolejnych roczników absolwentów i długo jeszcze dawać przykład wszystkim, którzy pracują z młodzieżą.
       
  Wierzymy więc, że co się odwlecze, to nie uciecze...
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo