Rozwód z Malwą

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  75 lokatorów z bloków sępoleńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej od września będzie we własnych piecach grzać wodę i ogrzewać mieszkania. W lipcu zaplanowano montaż.
       Wysiłek się opłaci
       
  Przypomnijmy, na os. Sienkiewicza mieszkańcy trzech bloków SM w Sępólnie jako ostatni zdecydowali się na odłączenie od kotłowni "Malwy".
       Twierdzili, że nie stać ich na piece i instalację. Jednak koszty ciepła z kotłowni rosły i w marcu postanowili, że jednak zainwestują po kilka tysięcy w indywidualne ogrzewanie gazowe. Udało się obniżyć koszt projektu, ponieważ wszystkie wykonuje jedna firma. Może w ten sam sposób uda się wynegocjować obniżkę ceny pieców gazowych.
       Za kominiarza
       
  4-6 tys. zł to spory wydatek. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sępólnie nie zgodziła się sfinansować czy wesprzeć choćby części nakładów na indywidualne ogrzewanie. - Nie zostawiliśmy naszych spółdzielców w Kamieniu całkiem bez pomocy - twierdzi Andrzej Rolla, prezes SM w Sępólnie. - Finansujemy przeglądy kominiarskie i gazowe.
       
  Z montażem lokatorzy chcą zdążyć do końca sierpnia, bo tylko do tego czasu SM Sępólno podpisała umowę z "Malwą" na podgrzewanie wody.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo