Wieczór z Magdą

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  "Brathanki" z dysponującą mocnym głosem Magdą Rzemek stały się innym zespołem - idącym w kierunku ostrego rocka.

  "Brathanki" z dysponującą mocnym głosem Magdą Rzemek stały się innym zespołem - idącym w kierunku ostrego rocka. ©Piotr Bilski

  Pogoda nie zawiodła i około 6.000 grudziądzan przyszło w sobotni wieczór na nadwiślańskie błonia na koncert "Brathanków". Wcześniej, przez całe popołudnie, na plenerowej scenie występowały miejscowe zespoły i odbyło się wiele konkursów z nagrodami.
  "Brathanki" z dysponującą mocnym głosem Magdą Rzemek stały się innym zespołem - idącym w kierunku ostrego rocka.

  "Brathanki" z dysponującą mocnym głosem Magdą Rzemek stały się innym zespołem - idącym w kierunku ostrego rocka. ©Piotr Bilski

       W sobotę ciemne chmury straszyły organizatorów plenerowych imprez w Grudziądzu, ale - oprócz drobnego deszczyku w ciągu dnia - aura nie zawiodła. Wieczorem niebo stało się niemal bezchmurne, co zachęciło tłumy mieszkańców miasta do przybycia na nadwiślańskie błonia, na występ gwiazdy 714. urodzin Grudziądza: zespołu "Bra".
       Już od pierwszych piosenek publiczność zaczęła się dobrze bawić, choć niektórym jeszcze trochę przeszkadzał fakt, że znane hity "Brathanków" teraz śpiewa Magda Rzemek, a nie Halinka Mlynkova, do której interpretacji się przyzwyczaili. Jednak nowa wokalistka tej grupy szybko zjednała publiczność.
       To nasza sąsiadka!
       
  - Bardzo chciałam wystąpić w Grudziądzu, nareszcie tu jestem! - wołała do tłumu grudziądzan Magda Rzemek - mieszkam w pobliżu - w Kwidzynie i mam do was tylko 34 kilometry! Często tu bywam, a teraz śpiewam specjalnie dla was!
       
  Zespół "Brathanki" lepiej brzmiał na żywo, niż na płytach, a dynamiczna Magda Rzemek, dysponująca mocnym głosem, "rozkręcała" się z piosenki na piosenkę. Były i "Czerwone korale", i "W kinie, w Lublinie", ale też nowa piosenka - już tylko jej - "Serce z marcepana", które po raz pierwszy zaśpiewała w tym roku na festiwalu w Opolu i który to utwór sygnalizuje, w jakim kierunku z Magdą podążają "Brathanki". Będzie to zespół bardziej rockowy! Był bis i owacja dla zespołu, a później zabawa przy muzyce dyskotekowej.
       Wczorajszego dnia kibicowaliśmy jeźdźcom na zawodach konnych i oglądaliśmy rasowe psy na wystawie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo