Powiat do raportu

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Sąd wezwał powiat do przedstawienia stanowiska w sprawie żądań "Telprojmontu".
        Niech zapłaci
       
  Przypomnijmy, powiat wraz z gminami Sępólno, Więcbork, Kamień i Sośno kupił od "Telprojmontu" okrąglak przy ul. Kościuszki na siedzibę Urzędu Skarbowego. Dodatkowo sępoleńska firma miała otrzymać pieniądze za wyposażenie skarbówki - meble, centralę telefoniczną oraz system UPS do awaryjnego zasilania.
       Do dziś "Telprojmont" należności nie otrzymał.
  Twierdził, że strony nie mogły się dogadać, kto ma zapłacić - Ministerstwo Finansów czy powiat. Zarząd zdecydował o oddaniu sprawy do sądu. W pozwie wezwał powiat sępoleński do zapłaty. Żądanie opiewało na ponad 160 tys. zł. Poza kwotą za wyposażenie także opłata za jego dzierżawę.
       Kto jest stroną?
       
  - Uważamy, że nie jesteśmy stroną, a poza tym suma jest o wiele mniejsza, bo Urząd Skarbowy zrezygnował z części wyposażenia - wyjaśnia starosta sępoleński Stanisław Drozdowski.
       Według starosty "Telprojmont" został poinformowany, że powiat dysponuje dokumentem, w którym do zapłaty za wyposażenie sępoleńskiego Urzędu Skarbowego zobowiązują się z budżetu Ministerstwa Finansów zwierzchnicy naczelnika Węckowskiego
       Skoro jednak "Telprojmont": wezwał powiat do zapłaty ponad 160 tys. zł, to żądanie, aby w ciągu dziesięciu dni przedstawić swoje racje sądowi, jest zobowiązujące. - Do końca tygodnia nasze stanowisko powinno być w Bydgoszczy - dodaje Drozdowski.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo