Miłośnicy gorzkiej prawdy

  Miłośnicy gorzkiej prawdy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do komisji śledczej ds. PKN Orlen wpłynęły wczoraj materiały z IPN dotyczące m.in. Aleksandra Kwaśniewskiego, Marka Belki, Andrzeja Kratiuka, Marka Ungiera, Zbigniewa Wróbla, Ireneusza Sitarskiego oraz Jerzego Buzka.
       - Na podstawie jawnych dokumentów, z którymi się zapoznałem, mogę powiedzieć, że potwierdzają się przypuszczenia co do związków służb specjalnych, które zdecydowały o takim, a nie innym, sposobie załatwienia sprawy PKN Orlen. Hipoteza, że te związki były determinowane przez dawny aparat PRL, jest w pełni potwierdzona - mówił Antoni Macierewicz.
       Macierewicz ocenił też, że prezydent Aleksander Kwaśniewski, "akceptując - w sensie politycznym - decyzje prywatyzacyjne, mógł nie działać samodzielnie, a pod wpływem związków z przeszłością". Poseł wyraził opinię, że o części osób, których teczkami dysponuje komisja, "można powiedzieć, że współpracowały ze służbami PRL". Nie chciał sprecyzować, kogo konkretnie ma na myśli.
       Według Romana Giertycha "prawda o Aleksandrze Kwaśniewskim jest prawdą tragiczną, smutną i gorzką", i "Polacy mają prawo do tej prawdy".
       - To skrajna niegodziwość - tak wypowiedź Macierewicza ocenił prezes IPN Leon Kieres. Prezes powtórzył, że jest bezradny wobec tego, co określa mianem "sprzeniewierzenia się obowiązkom posła".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo