Młodzi na staże

  (mar)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sępoleński pośredniak poza programem "Nowa szansa" dla długotrwale bezrobotnych realizuje też wspólnie z Europejskim Funduszem Społecznym zadanie "Aktywna młodzież".
       Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie zaprasza pracodawców i bezrobotnych do udziału w programie "Aktywna młodzież", który w 72,6 proc. finansuje Europejski Fundusz Społeczny.
       - Program skierowany jest do bezrobotnej młodzieży poniżej 25 lat oraz absolwentów wszystkich typów szkół - wyjaśnia Artur Żychski, dyrektor PUP w Sępólnie. - Będą odbywać staże i przygotowywać się do zawodu.
       
  W "Nowej szansie" 101 zdobędzie przygotowanie zawodowe, a 20 może otrzymać pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Natomiast w ramach programu dla młodzieży uczestniczyć będą będą 234 osoby.
       Staże zawodowe przewidziane są dla 172 osób, przygotowanie zawodowe dla 60 osób, a dla dwóch osób jednorazowa wypłata na podjęcie działalności gospodarczej. Pracodawcy zainteresowani organizacją staży i przygotowania zawodowego mogą pobraćwnioski oraz uzyskać dodatkowe informacje w siedzibie PUP w pokoju nr 53 (tel. 388 13 60). Zainteresowani bezrobotni mogą się zgłaszać się do doradcy zawodowego w PUP w pokoju nr 65 (tel. 388 13 54).
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo