Ludzie mówią

  Not. (erka)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

       Skoro padł wiosek...
       
  ... o odebranie obywatelstwa Michałowi Roli-Żymierskiemu, to może warto zweryfikować też inne osoby, uhonorowane niegdyś przez włocławian. Uważam, że nie mówi się całej prawdy na przykład o Rydzu-Śmigłym, patronie mostu na Wiśle. Co na to historycy? Dla jednych był bohaterem, dla innych - bynajmniej nie wzorem do naśladowania.
       Na drodze...
       ... między Lubrańcem a Marysinem jest tyle dziur w asfalcie, że trzeba jeździć slalomem. Fatalna nawierzchnia jest zwłaszcza przy mostku nad Zgłowiączką. Czy drogowcy tego nie widzą?
       Patrzę na nasze miasto...
       ... i nie mam dobrego nastroju. Ktoś komuś przyznaje nagrody, ktoś kogoś chwali, albo chwali sam siebie. Tymczasem moim zdaniem miasto ma na swoim koncie niepowodzenia. Uważam, że takimi są: kompletny bałagan na "Wikaryjce", która nie przypomina już ładnego kąpieliska oraz przeciągająca się budowa alei Królowej Jadwigi. A kino? No cóż, zawsze można jechać do Lipna, do "Nawojki"...
       Dzwonię z podwłocławskiej...
       
  ... miejscowości. Niedawno była u nas uroczystość, na którą zjechali notable. W miejscowym barze było potem przyjęcie. Wokół taka bieda, a tam stół się uginał. Jak tak można?
       Jestem za ogódkiem...
       
  ... jordanowskim na Zielonym Rynku! W miejscu, o którym mowa, był już kiedyś ogródek. Sama tam chodziłam jako dziecko, bilet kosztował złotówkę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo