GRUDZIĄDZ 45-11-920

  GRUDZIĄDZ 45-11-920

  Notowała (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       Gremium, które chce ustawić krzyż na kopcu na Górze Zamkowej w Grudziądzu chyba nie wie, dlaczego zdjęto z niej Światowida. Otóż, jak argumentują różne organizacje i urzędnicy ratusza, kopiec się rozsypuje i nie jest stabilny , a ze szczytu kopca panorama na dolinę Wisły jest obecnie żadna. Poza tym społeczny komitet budowy wieży Klimek szykuje się do rozebrania kopca, aby - wcześniej czy później - odsłonić turystom zabytkowe mury wieży.
  Po co więc ustawiać krzyż? Aby za chwilę szukać dla krzyża innego, odpowiedniego miejsca? Krzyż jest znakiem tak szczególnym i ważnym, że nie można wyskakiwać jak Filip z konopi z dziwnym pomysłem. Jeśli krzyż ma stanąć, to w przemyślanym, godnym i pod każdym względem odpowiednim miejscu.
       Mieszkam na Rynku Głównym w Grudziądzu i głowa mi odpada od dyskotekowego autobusu ryczącego godzinami pod moją kamienicą. Nie mam nic przeciwko temu, aby pojawił się, przejechał i grał innym ludziom w mieście, zwłaszcza młodym. Co za dużo, to niezdrowo.

       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo