Na początek satysfakcja

  Na początek satysfakcja

  (ak)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Doświadczenie to często warunek, jaki trzeba spełnić, by otrzymać pracę. Ale jak je zdobyć, skoro jest to nasza pierwsza praca? Można zacząć od pracy za darmo.
       Wolontariat jest jednym ze sposobów nie tylko na zdobycie doświadczenia w zawodzie, a także na naukę pracy w grupie, odpowiedzialności i rozwiązywania problemów.
       Jest to propozycja szczególnie atrakcyjna dla studentów i absolwentów. Poprzez pracę wolontariacką poznają swoje mocne i słabe strony, rozwijają wiedzę ze szkoły i zdobywają praktyczne umiejętności. Jest to trening przed podjęciem pracy zarobkowej, po którym oferujemy przyszłemu pracodawcy doświadczenie i pokazujemy, że praca to dla nas coś więcej niż źródło pieniędzy.
       Czasami instytucje, w których odbywamy praktyki proponują najlepszym wolontariuszom podjęcie stałej pracy. Wolontariat może w przyszłości stać się dla nas formą spędzania wolnego czasu i odpoczynku od pracy zawodowej.
       Można też zostać wolontariuszem w innym kraju. Kryteria uczestnictwa w programach nie są zazwyczaj wygórowane. Najlepiej znać podstawy języka narodowego kraju, do którego planujesz wyjazd lub angielski. Pracując za granicą jako wolontariusz nie tylko mamy okazję zrobić coś pozytywnego, ale poznajemy inną kulturę i szkolimy język.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo