Student dorabia

  (maw)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Opiekowanie się dzieckiem, roznoszenie ulotek, rozkładanie towarów w hipermarketach - sposobów na wakacyjną pracę dla żaków jest wiele. Zajęcia można szukać w kraju oraz za granicą.
       W czerwcu młodzi ludzie najchętniej zatrudniają się do zbierania owoców. W godzinę zarobią od 4 do 6,50 zł. Tyle samo wpadnie im do kieszeni za rozdawanie ulotek oraz rozkładanie towaru na półkach w hipermarketach.
       Oni dają pracę
       
  O oferty pytaj w biurach karier na uczelniach wyższych w regionie, w OHP oraz w urzędach pracy.
       Dziewczyny pracując jako hostessy na promocjach zarobią od 6-10 zł za godzinę. Jeżeli uda im się załapać na targi, to pieniądze będą znacznie większe - od 12-20 zł za godzinę. Warto również spróbować załapać się do pracy za barem. Wtedy, oprócz dziennej stawki, można liczyć na napiwki.
       Niania z Polski
       
  Ile żak zarobi pracując za granicą? Znacznie więcej niż w kraju. Przykładowo Anglicy godzinę prZnajd? koordynatora
       W naszym regionie w programie bior1 udzia3 m.in. Akademia Bydgoska, ATR, UMK, Wy?sza Szko3a Humanistyczno-Ekonomiczna we W3oc3awku. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny sie skontaktowaa z uczelnianym koordynatorem Erasmusa. Mog1 równie? zajrzea na strone: www.socrates.org.pl
       acy w pubie" wyceniają" na 4,50 do 7 funtów, kasjerki w supermarketach mogą liczyć na ok. 5 funtów.
       Z kolei au-pair, czyli opiekunka do dziecka, na Wyspach zarobi około 50 funtów tygodniowo. Jednak nie musi już płacić za zakwaterowanie oraz wyżywienie. Dodatkowo ma okazję podszkolić język, poznać kraj i jego kulturę.
       Do centrów rozrywki
       
  Amerykanie najchętniej szukają kelnerów, kasjerów, pomocy kuchennej oraz pracowników centrów rozrywki. Płacą od 6 do 9 dolarów za godzinę. Często pracodawcy zapewniają wyżywienie.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo