Trzecia runda

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Większość czołowych kandydatów na stanowisko dyrektora bydgoskiej telewizji nie spełnia oczekiwań komisji TVP. Sięgnięto więc po nazwiska z dalszych miejsc na liście. "Nowych" przepytano wczoraj.
       Najpierw - w połowie kwietnia - ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora bydgoskiej TVP, później przyjęto zgłoszenia. I okazało się, że chętnych do rządzenia oddziałem telewizji w Bydgoszczy jest mnóstwo, bo ponad 30 osób. Były rozmowy, testy z wiedzy o mediach, testy psychologiczne.
       W rezultacie, komisja złożona ze znawców tematu postawiła na cztery nazwiska: Macieja Grześkowiaka - wydawcę bydgoskich "Zbliżeń", Krzysztofa Kopycińskiego (również z Bydgoszczy), który pracował w lokalnych stacjach radiowych oraz byłego burmistrza warszawskiej dzielnicy Ursynów i dziennikarza z Warszawy, byłego korespondenta w Moskwie. I z tej czwórki, po kolejnych egzaminach, komisja miała wyłonić dwóch kandydatów, którzy stanęliby później przed Zarządem TVP.
       Problem w tym, że komisja nie jest zadowolona z wyników tych dodatkowych testów - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Wybrani kandydaci - oprócz Macieja Grześkowiaka - nie do końca bowiem spełniają jej oczekiwania. Wczoraj sięgnięto więc po kolejne nazwiska z listy. Do Warszawy - na "dopytkę" - zaproszono Katarzynę Marcysiak, dziennikarkę TVP Bydgoszcz, i Marka Faściszewskiego, głównego specjalistę do spraw marketingu z tego samego ośrodka.
       Kto z tej trójki zostanie przedstawiony Zarządowi? Maciej Grześkowiak i Katarzyna Marcysiak? Maciej Grześkowiak i Marek Faściszewski? A może Marcysiak i Faściszewski? A może ktoś zupełnie inny? Nie wiadomo, choć te dwie ostatnie wersje wydają się najmniej prawdopodobne. Wiadomo natomiast, że Zarząd powinien poznać nazwiska faworytów na początku czerwca. Później Zarząd TVP wybierze jedną osobę i przedstawi ją Radzie Nadzorczej TVP, która zadecyduje, czy wybraniec zasługuje na stanowisko dyrektora bydgoskiego ośrodka TVP.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo