Euro do wzięcia

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do wczorajszego południa w grudziądzkim biurze ARiMR złożono 3.304 wnioski o unijne dopłaty bezpośrednie. Mniej niż w roku ubiegłym.
       - Niestety, niewielu rolników z powiatu grudziądzkiego oraz gospodarujących w granicach administracyjnych miasta skorzystało z wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie o dwa tygodnie - mówi Andrzej Owczarz, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Na wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych oraz płatności z tytułu wspierania działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania czekamy do wtorku, 31 maja.
  Wnioski złożone po tym terminie obciążone będą finansowymi sankcjami. 31 maja mija też termin, kiedy rolnicy mogą jeszcze z własnej inicjatywy dokonywać zmian we wcześniej złożonych już wnioskach obszarowych.
       
  Jeszcze przez ponad trzy tygodnie, do 25 czerwca będzie można składać wnioski o unijne płatności obszarowe, ale spóźniony wnioskodawca poniesie sankcje finansowe. Otóż za każdy dzień roboczy opóźnienia potrącany będzie 1 proc. należnych rolnikowi płatności. W wielu wypadkach są to niebagatelne kwoty. Warto więc jeszcze dziś złożyć wnioski.
       - Tylko z gminy wiejskiej Grudziądz otrzymaliśmy do tej pory więcej wniosków, niż w roku ubiegłym, bo 723 - dodaje Andrzej Owczarz. - Z pozostałych gmin tworzących grudziądzki powiat ziemski oraz od rolników gospodarujących na terenie miasta wpłynęło do nas, niestety, mniej wniosków niż w roku ubiegłym. Przyczyny tego przeanalizujemy po zakończonej akcji. Liczebnie największy spadek wnioskodawców zanotowaliśmy na terenie miasta Grudziądz.
       
  Biuro Powiatowe ARiMR przy ul. Piłsudskiego 51-53 czynne jest dziś od 8.15 do 16.15.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo