Świąteczny czwartek

  Świąteczny czwartek

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jutro w Kościele Katolickim obchodzona będzie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte, odprawiane także w grudziądzkich parafiach, połączone będą z procesjami Bożego Ciała.
       Tradycyjnie największa w Grudziądzu, wspólna procesja wiernych z trzech parafii śródmiejskich oraz parafii wojskowej przejdzie jutro ulicami centrum miasta.
       Polowa suma w intencji Jana Pawła II.
       - Z racji obchodzonego Roku Eucharystii, procesja eucharystyczna dla parafii świętego Mikołaja, Świętego Ducha i Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny oraz parafii wojskowej będzie miała nieco inny niż zazwyczaj przebieg - poinformował ks.
  infułat Tadeusz Nowicki , dziekan Dekanatu Grudziądz I. - O godzinie 10.00 na placu Miłośników Astronomii, przed kościołem świętego Franciszka Ksawerego, który przez księży Marianów użyczany jest na potrzeby świątyni garnizonowej, odprawiona zostanie uroczysta, polowa suma w intencji Jana Pawła II i szybkiej jego beatyfikacji.
       Po tej mszy około godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Wierni wraz z duchowieństwem przejdą ulicami: Kościelną, Rynkiem Głównym, Pańską, Szkolną, Małogroblową i Mickiewicza do kościoła p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny, gdzie zakończą się śródmiejskie uroczystości Bożego Ciała. W godzinach od 9.30 do 13.00 w śródmieściu Grudziądza spodziewać się można jutro utrudnień w ruchu kołowym, a w Tarpnie - na przelotowej ulicy Paderewskiego od 10.00 do 12.00, a na ulicy Chełmińskiej od 10.30 do 12.00.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo