Trzy w jednym

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Pomorska

  Były budynek ośrodka zdrowia w Kowalewie Pomorskim zostanie przeznaczony na siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz referatów technicznego i rolniczego.
       Początkowo mówiło się o tym, że do dotychczasowej przychodni przeniesą się Warsztaty Terapii Zajęciowej. Burmistrz Andrzej Grabowski chciał użyczyć go niepełnosprawnych nieodpłatnie. Kierownik WTZ Daniel Brożek chętnie skorzystałby z tej szansy, ale golubskie starostwo, pod które podlegają warsztaty, uznało, że adaptacja budynku będzie kosztowna.
       Andrzej Grabowski postanowił więc budynek przeznaczyć na siedzibę Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  W tej chwili ośrodek mieści się w drugim budynku Urzędu Miejskiego na przeciwko Zespołu Szkół. Burmistrz już od pewnego czasu zastanawiał się nad przeniesieniem ośrodka do większych pomieszczeń. Jego specyfika wymaga dyskrecji, natomiast aktualnie M-GOPS to dwa pomieszczenia - mały pokój dla kierownika i jeden, większy dla pozostałych pracowników.
       Prawdopodobnie do tego samego budynku przeniesie się też świetlica socjoterapeutyczna i punkt AA - oba związane z pomocą społeczną.
       Poza tym w budynku byłej przychodni zostaną umieszczone wszystkie służby zajmujące się rolnictwem. Gospodarze będą mogli tam nie tylko uzyskać informacje od pracowników, ale także poczytać prasę dla rolników i pobrać różne ulotki.
       Z głównego budynku Urzędu Miejskiego do byłej przechodni przeprowadzi się także referat techniczno-inwestycyjny. W ratuszu zostanie referat finansowy, dla którego wreszcie będzie więcej miejsca.
       - W związku z przeniesieniami nie planujemy żadnych dodatkowych zakupów mebli. W budynku byłej przychodni trzeba będzie przede wszystkim założyć sieć informatyczną - powiedziała "Pomorskiej" Karolina Kowalska, asystentka burmistrza Kowalewa.
       KAMILA MRÓZ

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo