Studia dzienne

  Maryla Rzeszut

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W październiku studenci rozpoczną w Grudziądzu naukę w systemie stacjonarnym na dwóch kierunkach: Elektrotechnika oraz Automatyka.
       Dotychczas w Grudziądzu działały studia zaoczne Politechniki Gdańskiej. Na II roku jest dziś 53 studentów, a na I roku - 31. Wczoraj w ratuszu przedstawiciele gdańskiej uczelni uzgadniali z władzami miasta szczegóły otwarcia w październiku także studiów dziennych na dwóch kierunkach: Elektrotechnika oraz Automatyka.
       Dziekan Wydziału Eelektrotechniki i Automatyki PG prof.
  dr hab. inż. Paweł Zimny gorąco zachęca do studiów na tych kierunkach: - Politechnika Gdańska ma już mocną pozycję, także międzynarodową, a nasi absolwenci znajdują pracę w wielkich koncernach. Pracują zresztą nie tylko na stanowiskach ściśle związanych z ukończonym kierunkiem studiów, bo niektórzy są np. dyrektorami banków. Nasze studia budują "kościec" absolwenta, który jest w stanie się elastycznie przestawić, zależnie od możliwości zatrudnienia.
       
  W Zespole Szkół Technicznych przy ul. Hoffmanna , gdzie Politechnika ma swoją grudziądzką bazę, tworzona jest klasa akademicka, przygotowująca uczniów do podjęcia tych niełatwych studiów. Prezydent Andrzej Wśniew: - Studia są trudne, ale nie "produkują" bezrobotnych. Grudziądz jest przygotowany do stworzenia warunków dziennym studentom nie tylko miejscowym, ale i z regionu, bowiem jest baza noclegowa. Omówiliśmy już z władzami uczelni szczegóły techniczne.
       
  Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu Mirosława Wojtaszewska zapewnia, że szkoła dysponuje m.in. 3 nowoczesnymi pracowniami komputerowymi i czeka na czwartą - z bezprzewodowym Internetem. Możliwe są też konsultacje z wykładowcami w Gdańsku poprzez Internet lub telekonferencje. Warunki do studiowania zatem są. Trwa nabór. Informacje w ZST i na stronie www.ely.pg.gda.pl
       
  Jutro - szerzej o dziennych studiach na PGGrudziądzu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo