GRUDZIĄDZ 45-11-920

  GRUDZIĄDZ 45-11-920

  Notowali (koh, marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       Spacerując niedawno nad Wisłą mogłem się przekonać w jak katastrofalnym stanie są grudziądzkie spichrza. Niektóre są odnowione, ale pozostałe ulegają ruinie. Jest plan odbudowy Klimka, a może warto by się zastanowić nad odrestaurowaniem najbardziej znanej wizytówki naszego miasta? Czy będzie ona dalej szpecić swoim wyglądem i nieuchronnie zmierzać ku powolnemu niszczeniu?
       Przy okazji stawiania Flisaka warto zadbać o nawierzchnie pobliskich dróg.
  Z jednej strony ma stanąć nad Wisłą rzeźba, ciesząca oko ludzkie, z drugiej strony - obok straszą "kocie łby". A jest to miejsce, które już teraz chętnie odwiedzają grudziądzanie, a także turyści. Żeby się przypadkiem, zapatrzywszy w pięknego Flisaka, nie przewrócili na wybojach...
       No i po co prezydent Grudziądza zmieniał prezesa MZK, skoro nowy wcale nie okazał się lepszy? Owszem, nowy prezes wypromował MZK - w prasie, która opisała, jakie w tej miejskiej spółce wprowadził "porządki".
       Pomnika Piłsudskiego pilnuje non stop grudziądzka Straż Miejska. I nie dziwię się, skoro na długo przed jego odsłonięciem wandale zniszczyli fragment granitowej płyty. Tylko co będzie później? Proponuję często warty honorowe, to przynajmniej w dzień patrol municypalnych zajmie się czymś innym.

       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo