Egzamin dojrzałości

  Egzamin dojrzałości

  (aka)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Punktualnie o godz. 9.00 w czterech grudziądzkich szkołach średnich zostały otwarte koperty z tematami z języka polskiego. Po południu matury odbyły się w szkołach wieczorowych.
       Abiturienci mieli pięć godzin na napisanie wypracowania lub interpretację wiersza, bądź tekstu. Wczoraj około 14.00 maturzyści powiedzieli "Pomorskiej":
       - Spodziewałem się trochę innych tematów, np. literatury wojennej, z której byłem najlepiej przygotowany. Z tematów, które były na maturze najlepiej pasował mi drugi - dotyczący bohaterów literackich, którzy tylko częściowo osiągnęli sukces. Jednym z nich jest Kordian. Komisja była życzliwa, starała się załagodzić stres. Jutro zdaję geografię, jak większość maturzystów z mojej szkoły. Na pewno egzamin ten będzie łatwiejszy, niż z matematyki. Dla mnie lepiej, że zdaję starą maturę. Dziś bardziej ode mnie stresowali się moi rodzice. Bardziej się boję ustnej - powiedział "Pomorskiej" Przemysław Stonoga z Zespołu Szkół Mechanicznych. Jego kolega z tej samej szkoły Marek Warot: - Tematy nie były zbyt ciekawe. Pisałem o moim skrawku świata, o miejscach przyjaznych i wrogich człowiekowi.
       
  Natalia Kuśmierek z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Odzieżowych: - Zdecydowałam się na drugi temat, jak większość moich kolegów. Jutro zdaję geografię, a do egzaminów ustnych mam jeszcze dużo czasu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo