Kto zgasi światło?

  Kto zgasi światło?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Około 100 tysięcy Polaków opuściło rodziny i własny kraj wyjeżdżając do pracy w Wielkiej Brytanii - napisał w czwartkowym numerze londyński "The Independent", zastrzegając jednak, iż w minionych miesiącach nie sprawdziły się obawy dotyczące masowego napływu imigrantów.
       W artykule zatytułowanym: "Czy ostatnia osoba opuszczająca Polskę grzecznie zgasi światło?", gazeta pisze, iż w ciągu roku, jaki minął od wejścia Polski do UE, przedsiębiorczy, ambitni Polacy stali się integralną częścią brytyjskiego rynku pracy, tysiącami przybywając do Zjednoczonego Królestwa i podejmując się każdej pracy.
       Jako nowi partnerzy w UE, Polacy mają wszelkie prawo wykorzystania szansy w Wielkiej Brytanii i faktycznie chwytają każdą nadarzającą się taką okazję.
       Brytyjskie biuro statystyczne szacuje, że od maja do grudnia 2004 roku, w Wielkiej Brytanii formalnie zarejestrowało się 73 tysiące Polaków, poszukujących pracy. W rok po akcesji ich liczba wynosi prawie 100 tysięcy.
       Jak podkreśla "The Independent", nie sprawdziły się jednak obawy antyunijnych sceptyków, iż problem imigracji wymknie się spod kontroli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo