Tylko 35 sekund

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tylko 35 sekund
  Aleksander Kwaśniewski w niedzielę osobiście zaprosił papieża Benedykta XVI do Polski. - <i>Na razie nie można jeszcze mówić o szczegółach ewentualnej pielgrzymki - </i>poinformował<i> </i>prezydent.
  Tylko 35 sekund
       Prezydent miał okazję do rozmowy z papieżem po uroczystej mszy inaugurującej pontyfikat Benedykta XVI. Aleksander Kwaśniewski mówił dziennikarzom po spotkaniu, że na rozmowę z Benedyktem XVI miał 35 sekund. - Ale to była szansa pogratulowania, powiedzenia, że Polska życzy mu dobrze, że jego wybór został przyjęty z radością i że cieszymy się, iż ten pontyfikat nawiązuje do Jana Pawła II - dodał.
       Prezydent podkreślił, że od nowego papieża usłyszał podziękowania dla Polski za wielkiego Jana Pawła II.
       - Zapraszałem papieża do Polski. Powiedziałem, że jesteśmy gotowi i papież też na to liczy - powiedział prezydent. Zaznaczył, że nie można jeszcze mówić o ewentualnym terminie pielgrzymki. Wymaga to zabiegów dyplomatycznych.
       Według Kwaśniewskiego, zaproszenie jest bliskie sercu Benedykta XVI, ale - dodał - "dajmy trochę czasu, aby on i jego współpracownicy zastanowili się na tą sprawą". Zdaniem prezydenta, papież ma poczucie, że Polska powinna być jednym z pierwszych celów jego podróży.
       Według prezydenta Kwaśniewskiego, Benedykt XVI to papież ważnego okresu zarówno dla Kościoła, jak i dla świata, i człowiek o ogromnej wiedzy i silnej osobowości.
       W składzie oficjalnej delegacji obok prezydenta byli: minister spraw zagranicznych Adam Daniel Rotfeld, wicemarszałek Sejmu Józef Zych, marszałek Senatu Longin Pastusiak, ambasador RP w Watykanie Hanna Suchocka oraz grupa parlamentarzystów.
       Prezydent Aleksander Kwaśniewski uczcił w sobotę pamięć Jana Pawła II przed jego grobem w Watykanie. W imieniu Polaków złożył przy grobie zmarłego papieża kwiaty - białą i czerwoną różę. W grotach watykańskich w podziemiach bazyliki św. Piotra prezydent spędził kilkanaście minut.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo