W ogniu pytań

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podczas ostatnich obrad, radni powiatu grudziądzkiego wysłuchali rocznych sprawozdań szefów urzędu pracy, Sanepidu oraz inspektoratu weterynaryjnego. Zadawali pytania.
       Najwięcej pytań radni skierowali do Tomasza Pacuszki , dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu. Nic dziwnego, bezrobocie jest przecież najbardziej bolącym problemem miasta i okolicznych gmin.
       - Znaczna grupa bezrobotnych to osoby między 30. a 50. rokiem życia, niestety propozycji pracy dla nich jest mało. Pracodawcy nie chcą z nimi rozmawiać - podnosił radny Wiesław Jasiński .
       - To pracodawcy decydują o tym z kim chcą pracować, określają warunki jakie powinien spełniać kandydat. Nie możemy ich zmuszać, do zatrudniania innych, na przykład starszych, ludzi - tłumaczył dyrektor Pacuszka.
       Natomiast radna Marzena Dembek pytała czy jest szansa na to, aby przedłużać zatrudnienie osób, którym kończą się umowy o pracę, a niewiele brakuje im do "wyrobienia kuroniówki".
       - Takie wnioski staramy się rozpatrywać pozytywnie - zapewniał Pacuszka, - występować z nimi muszą jednak pracodawcy, a nie bezrobotni. To z pracodawcami zawieramy przecież umowy.
       
  Andrzej Banasiak , szef Sanepidu w swoim wystąpieniu zaznaczył, że w ostatnim czasie bardzo wzrosła ilość zachorowań na żółtaczkę. - Niestety, w ten sposób objawiają się coraz gorsze warunki życia rodzin na terenie powiatu, ich stan majątkowy oraz brak świadomości - mówił Banasiak, - na szczęście, ciężkich zachorowań na żółtaczkę nie było.
       
  Powiatowy Inspektor Weterynarii Mariusz Figalski zapewniał, że, dzięki szczepieniom lisów, teren powiatu grudziądzkiego jest praktycznie wolny od wścieklizny, a niebawem powinien być wolny także od białaczki bydła.
       W całym powiecie są tylko trzy chore na białaczkę zwierzęta, które zostaną wykupione od gospodarzy i zabite. Jak tylko znajdą się na to pieniądze. Ale kiedy się znajdą, jeszcze nie wiadomo.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo