Poznaj swoje prawa

  (bz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jesteś pracownikiem tymczasowym? Nie daj się oszukać, masz swoje prawa.
  Związek Agencji Pracy Tymczasowej rozpoczął akcję pod hasłem "Uczciwa praca tymczasowa". - Chcemy informować pracowników o przysługujących im prawach, takich jak prawo do urlopu, czy opłacania za nich składek na ZUS - wyjaśnia Maurice Delbar , członek zarządu ZAPT.
  Związek złożył też Państwowej Inspekcji Pracy propozycję wspólnego utworzenia instytucji Rzecznika Praw Pracownika Tymczasowego. Eksperci z ZAPT wspólnie z pracownikami PIP przyjmowaliby skargi na nieuczciwe agencje i pracodawców. Instytucja oferowałaby też wsparcie prawne.
  - Jednym z podstawowych celów naszej organizacji jest tworzenie uczciwego rynku pracy tymczasowej - mówi Kajetan Słonina , prezes ZAPT. - Około 90 proc. pracowników zatrudnionych przez nasze agencje posiada umowy o pracę. Tymczasem w wielu innych agencjach, nawet tych największych, ta proporcja jest odwrotna. Problem dotyczy w szczególności pracowników zatrudnionych w hipermarketach i studentów.
  Według przedstawicieli związku, cały proceder odbywa się kosztem pracowników, którzy nie otrzymują żadnych praw, ani świadczeń. Co najistotniejsze, przepracowany okres nie wlicza się do ich stażu pracy.


  Tu znajdziesz pomoc
  Pracownicy tymczasowi szukający informacji lub wsparcia mogą kontaktować się pod numerem tel. (22) 661-58-11 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -13.00

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo