Klucz w rękach Putina

  Klucz w rękach Putina

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w poniedziałek, że bardzo istotne będzie to, co podczas obchodów 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Moskwie powie prezydent Rosji Władimir Putin.
       - Nie oczekujemy przecież żadnej zasadniczej rewizji historii. Oczekujemy prawdy - powiedział prezydent Kwaśniewski w programie TVP "Prosto w oczy".
       - Oczekujemy tego, że Rosjanie powiedzą i o pakcie Ribbentrop- Mołotow, i o tym, że II wojna światowa nie przyniosła wyzwolenia wszystkim, a niektórym przyniosła zniewolenie, ograniczoną suwerenność i przyniosła bardzo wiele problemów, które zostały dopiero rozwiązane w roku 1989 i 1990 - zaznaczył prezydent.
       - To bardzo ważny temat, co powie prezydent Putin. Tu jest klucz do całej sprawy - powiedział Kwaśniewski. Zapewnił, że on osobiście i polska dyplomacja dołożyła i dokłada wszelkich starań, by przekonać stronę rosyjską do pewnych wyważonych ocen.
       Prezydent poinformował też, że prosił przywódców zachodnich, by także próbowali przekonać stronę rosyjską "do takich słów i zachowań".
       - Będzie to bardzo istotne, w jaki sposób Rosja chce uczcić pamięć II wojny światowej - powiedział.
       Putin będzie jedynym przywódcą, który ma zabrać głos podczas moskiewskich obchodów.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo