Dla zdrowia

  (ac)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Specjaliści z Kliniki Chirurgii Collegium Medicum UMK wzmocnią oddział chirurgiczny wąbrzeskiego szpitala.
       Oddział chirurgiczny Szpitala Powiatowego w Wąbrzeźnie został organizacyjnie związany z oddziałem chirurgicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Ordynatorem chirurgii w wąbrzeskiej "filii" został dr Andrzej Kadłubowski , z Torunia.
       Wraz z ordynatorem wąbrzeską chirurgię wzmacniać też będą inni specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego będącego jednocześnie Kliniką Chirurgii Collegium Medicum UMK.
       To dopiero początek zmian. Specjaliści z Torunia docelowo mają także zająć się poradnictwem ambulatoryjnym w Przychodni Rejonowej, w której dodatkowo utworzony zostanie gabinet gastrofiberoskopii.
       - Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu - tłumaczy Krzysztof Maćkiewicz, starosta wąbrzeski. - Zmiany organizacyjne przygotowywaliśmy od kilku miesięcy, a ich celem jest poprawa funkcjonowania nie tylko oddziału chirurgicznego, ale całego szpitala.
       Dzięki zmianom mieszkańcy powiatu zyskali dostęp do wysokiej klasy specjalistów, praktykujących na co dzień w Klinice Chirurgii Collegium Medicum UMK.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo