Dryfowanie według Belki

  Dryfowanie według Belki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Premier Marek Belka podtrzymał w czwartek swoją deklarację, że jeśli Sejm odwoła dziś ministra skarbu Jacka Sochę, to zwróci się do parlamentu o wotum zaufania dla całego rządu. Zdaniem premiera, w tej sytuacji rosną szanse na wcześniejsze wybory w czerwcu tego roku.
       - Jeśli Sejm zdecyduje o dymisji ministra Sochy, zwrócę się do parlamentu o wotum zaufania dla rządu. To jest o wiele mocniejsze działanie niż podanie się do dymisji, bo w tym przypadku prezydent nie może tej decyzji nie przyjąć - powiedział Belka.
       Zdaniem premiera, w uzasadnieniu wniosku o odwołanie ministra Sochy "jest co najmniej szesnaście kłamstw".
       - Jeśli chcecie odwołać jednego z najlepszych ministrów to znaczy, że tak naprawdę chcecie odwołać rząd. Tylko że najlepszym sposobem zakończenia funkcjonowania tego rządu, co powtarzam od roku, a co najmniej od kilku miesięcy, jest samorozwiązanie Sejmu - podkreślił premier.
       Zdaniem Marka Belki, w tej sytuacji zwiększają się szanse na przedterminowe wybory.
       - Moje oświadczenie związane z wnioskiem dotyczącym ministra Sochy pomoże Sejmowi w podjęciu właściwej decyzji - uznał premier.
       Belka uważa, że do wszystkich dobrych argumentów za wyborami w czerwcu dochodzi jeszcze jeden. - Uniknęlibyśmy wtedy kilkumiesięcznego dryfowania. Szkoda na to czasu, Polska musi gonić, przebierać nogami, a nie stać w miejscu - zaznaczył.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo