Grota już otwarta

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grota już otwarta
  Po godzinie 7.00 rano w środę pierwsi pielgrzymi mogli zejść do Grot Watykańskich w podziemiach bazyliki św. Piotra i przejść przed grobem Jana Pawła II.
  Grota już otwarta
       W kolejce stało od rana dużo Polaków, którzy cierpliwie czekali w Rzymie na otwarcie podziemi od dnia pogrzebu papieża. Media donoszą, że na plac świętego Piotra powróciły po kilku dniach polskie flagi. Grób Jana Pawła II, przykryty płytą z białego marmuru kararyjskiego, znajduje się w miejscu, w którym przez 37 lat był pochowany tak bliski Karolowi Wojtyle papież Jan XXIII. Nad grobem Jana Pawła II znajduje się marmurowa płaskorzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem i dwoma aniołami. Płaskorzeźba znajdowała się tu już wtedy, gdy pochowany był w tym miejscu Jan XXIII, a Jan Paweł II schodził, by pomodlić się przy jego grobie. Obok płyty nagrobnej umieszczono tylko wazon z białymi kaliami i małą lampkę oliwną. Ta prostota i skromność - jak mówili dziennikarze, którzy odwiedzili grób - są w zgodzie z upodobaniami zmarłego papieża. Grób Jana Pawła II znajduje się zaledwie parę metrów od grobu świętego Piotra.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo