BYDGOSZCZ 326-32-86

  Not. (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       Wzdłuż ulicy Jana Pawła II płoną setki świec wskazują one Ojcu Świętemu drogę do nieba. Znicze zapalają przedszkolaki, nastolatki i emeryci. Wszyscy bydgoszczanie pojednali się i razem modlą się za Papieża. To piękne.
       W oknach mieszkań bydgoszczan pojawiły się ołtarzyki - obrazki Papieża, chorągiewki papieskie, świece i kwiaty. Szkoda tylko, że tych ołtarzyków nie można zobaczyć we wszystkich oknach.
       Na Starym Rynku od kilku dni gromadzą się tłumy które, trzymając się za ręce, modlą się za Papieża Jana Pawła II. Czasem dochodzi do kłótni. Teraz wszyscy zapominają o sporach i oddają pokłon Ojcu Świętemu. Tak powinno być zawsze.
       Przedwczoraj w przedszkolu w Nowym Fordonie dzieci modliły się za Ojca Świętego. Namalowały dla Niego laurki i zrobiły kwiaty z papieru. Mimo smutku, który wszyscy czujemy, cieszę się, że najmłodsi bydgoszczanie też pamiętają o Papieżu.
       W kościele garnizonowym odbyła się msza, w której uczestniczyli żołnierze. Wojacy żegnali Jana Pawła II. Tacy dzielni chłopcy, a mieli oczy pełne łez. Łzy wyschną. Pamięć o Ojcu pozostanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo