Czas refleksji

  Adrianna Ośmiałowska, Kamila Mróz, Karolina Kosecka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Nieczynne urzędy i odwołane lekcje - w piątek wszyscy będą towarzyszyć Ojcu Świętemu w ostatniej wędrówce.
       Ani w Rypinie, ani w Golubiu-Dobrzyniu nie organizuje się żadnego zbiorowego wyjazdu do Watykanu. Mieszkańcy będą więc - w przeważającej większości - oglądać uroczystości pogrzebowe transmitowane przez telewizję. Dziś do Stolicy Apostolskiej wylatuje proboszcz rypińskiego kościoła św. Stanisława Kostki ks. Marek Smogorzewski.
       W piątek nieczynne będą starostwa, urzędy miejskie, gminne oraz podległe im jednostkami.
       - Połowa pracowników i tak by wzięła wolne, więc zadecydowałem, że nikt nie będzie musiał przyjść do pracy. W razie potrzeby będą osiągalni kierownicy Urzędu Stanu Cywilnego i ewidencji ludności oraz sekretarz miasta - zapowiada burmistrz Krzysztof Maciejewski.
       Poskutkował apel Krzysztofa Lewickiego, prezesa Rypińskiego Zrzeszenia Przedsiębiorców i Pracodawców, bo na większości sklepów pojawiły się już informacje o tym, że będą w piątek nieczynne. Tego dnia zmienią się też godziny kursowania autobusów - będą jeździły tak, jak w soboty.
       Jutro zamknięte zostaną szkoły.
       - Zawiesiliśmy lekcje, bo nie ma sensu zwalniać uczniów na kilka godzin, a potem zmuszać do powrotu - wyjaśnia wicestarosta rypiński Marek Błaszkiewicz.
       A co z przedszkolami?
       - Będą czynne jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dyrektorzy placówek muszą się zorientować ile dzieci w tym dniu uczestniczyłoby w zajęciach - mówi burmistrz Golubia-Dobrzynia, Roman Tasarz.
       
  W piątek nieczynne będą też powiatowe urząd pracy. Golubski urząd prosi osoby bezrobotne, które miały termin potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy lub odbiór zasiłku wyznaczony na dzień 8 kwietnia o przybycie dziś.
       W Rypinie przełożone zostało, przewidziane na piątek, oddanie do użytku dźwigu szpitalnego. Odbędzie się tydzień później. Natomiast szkolenie dla rypińskich przedsiębiorców, przewidziane na piątek w Urzędzie Miasta, dojdzie do skutku 20 kwietnia o godz. 12.00.
       Służba zdrowia będzie pracowała.
       - Szpital jest specyficzną jednostką i musi pracować każdego dnia. Jednak tym pracownikom, którzy pracują do 15.00 w piątek daję wolną rękę. Mogą wziąć urlop lub dzień wolny, który należy odpracować. Pracownicy zmianowi muszą być, bo obowiązuje dwudziestoczterogodzinna gotowość. W miarę możliwości mogą tak ułożyć sobie pracę, by obejrzeć uroczystości związane z pogrzebem Papieża - powiedział nam Piotr Karankowski, prezes zarządu Szpital Powiatowy sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu.
       Przychodnia "Gol-Med" będzie w piątek czynna. Do momentu zamknięcia tego numeru gazety decyzji w tej sprawie nie podjął natomiast dyrektor dobrzyńskiego "Naszego Medyka", Andrzej Łęcki.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo