Młodzi naukowcy

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek rozpocznie się XXI Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne. <i>- Zmieniliśmy program piątkowych zajęć - </i>mówi Małgorzata Śrubka-Kubiak z grudziądzkiego Planetarium. <i>
       Już dziś wieczorem z całej Polski do Grudziądza zjedzie 66. młodych pasjonatów astronomii. Przez dwa następne dni będą prezentować swoje referaty, dzielić się spostrzeżeniami i wnioskami z badań. Prace zebrano w trzech sesjach tematycznych poświęconych obserwacjom nieba, układowi słonecznemu oraz gwiazdom i wszechświatowi.
       Wśród uczestników XXI OMSA jest czworo reprezentantów naszego województwa: Karolina Brodzińska , z Torunia, Piotr Wawrzyniak z Radziejowa oraz dwóch grudziądzan: Marcin Gronowski i Radosław Garński .
       Według programu imprezy w piątek od rana trwać miały prezentacje referatów. - Zostały przeniesione na popołudnie. Tak, aby wszyscy mogli wziąć udział w uroczystościach związanych z pogrzebem papieża - mówi Małgorzata Śrubka-Kubiak, z grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, które jest głównym organizatorem OMSA.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo