Wybrać przyszłość

  Wybrać przyszłość

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj od 11.00 przez ponad pięć godzin sala gimnastyczna w "Ekonomku" tętniła życiem wyższch uczelni.

  Wczoraj od 11.00 przez ponad pięć godzin sala gimnastyczna w "Ekonomku" tętniła życiem wyższch uczelni. ©Wojciech Rzeszut

  To był strzał w dziesiątkę! - tak pierwsze Targi Edukacyjne, które dla całej grudziądzkiej młodzieży zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych, oceniali wczoraj zarówno uczniowie, jak i przedstawiciele uczelni regionu.
  Wczoraj od 11.00 przez ponad pięć godzin sala gimnastyczna w "Ekonomku" tętniła życiem wyższch uczelni.

  Wczoraj od 11.00 przez ponad pięć godzin sala gimnastyczna w "Ekonomku" tętniła życiem wyższch uczelni. ©Wojciech Rzeszut

       Przez cały wczorajszy dzień sala gimnastyczna w Zespole Szkół Ekonomicznych pełniła rolę hali promocyjnej, gdzie swoje swoje stoiska przygotowało 12 szkół wyższych z Bydgoszczy, Płocka, Koszalina, Torunia, Kwidzyna i Grudziądza. Targi Edukacyjne adresowane były głównie do tegorocznych maturzystów, ale wśród odwiedzających sporo było także uczniów klas młodszych różnych grudziądzkich szkół ponadgimnazjalnych.
       - Chodzimy do drugiej w I LO - mówią Malwina Gąska i Monika Perzanowska - i powoli musimy już decydować o dalszej nauce. Żeby za rok nie podejmować pochopnych decyzji, już teraz przyszłyśmy zapoznać się z ofertą szkół wyższych regionu. To, naszym zdaniem, świetny pomysł zorganizować w jednym miejscu taką prezentację szkół wyższych.
       - Jesteśmy mile zaskoczeni tak ogromnym zainteresowaniem młodych grudziądzan prezentowaną dziś ofertą różnych szkół wyższych - mówią Magdalena Halamańska, kierownik Biura Karier i Patryk Wolski , przewodniczący Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Bydgoszczy. - Nasi potencjalni koledzy pytają nas praktycznie o wszystko; o czesne, warunki studiowania, o stypendia socjalne i naukowe. Na wszystkie pytania staramy się dawać szczegółowe odpowiedzi.
       Zadowolenia z wczorajszego dnia nie kryła także pomysłodawczyni tych pierwszych w Grudziądzu Targów Edukacyjnych, dr Grażyna Leśniewska , dyrektor ZSE. - Dopisały uczelnie i co chyba najważniejsze, mimo dnia wolnego, dopisali uczniowie z różnych grudziądzkich szkół. Widząc tak dużą potrzebę tego typu spotkań, w przyszłym roku zorganizujemy Targi Edukacyjne na większą skalę.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo