Na zdrowie

  (wiad)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Maria W., żona prezydenta Grudziądza, promuje zdrowie w Szpitalu Specjalistycznym.
       Pani prezydentowa zatrudniona została jako inspektor w dziale promocji. Do jej obowiązków należeć będzie tworzenie informatorów, prowadzenie strony internetowej oraz kontakty z wierzycielami szpitala.
       Marzena Kołtacka, szefowa gabinetu dyrektora wyjaśnia, że szpital nie ogłaszał wakatu w prasie, ani nie organizował konkursu, ponieważ - w przypadku stanowiska inspektora - nie ma takiego obowiązku. O zatrudnieniu Marii W. zadecydował osobiście dyrektor Marek Nowak.
       - Moja decyzja ma charakter czysto ludzki - tłumaczy dyrektor Nowak. - Czasem trzeba w życiu podejmować takie decyzje. Na razie jest to zatrudnienie na pół roku z pensją ciut powyżej najniższego wynagrodzenia. Polonistka nam się przyda, ponieważ trzeba redagować liczne dokumenty.
       Maria W., z zawodu nauczycielka języka polskiego, musiała pożegnać się z pracą w szkole ze względu na ciążący na niej wyrok w sprawie karnej. Chodziło o oszustwa i fałszowanie podpisów pod dokumentami ubezpieczeniowymi dla uzyskania korzyści materialnych. Druga sprawa z identycznym oskarżeniem rozpoczęła się w grudziądzkim Sądzie Rejonowym 11 marca.
       Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego jest samodzielną placówka służby zdrowia, której organem prowadzącym jest Rada Miejska Grudziądza.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo