Rana goi się

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rana goi się
  Papież wraca do zdrowia, rana pooperacyjna po zabiegu tracheotomii goi się - poinformował w czwartek w południe rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls w kolejnym komunikacie.
  Rana goi się
       Oświadczył, że Jan Paweł II chce wrócić jak najprędzej do Watykanu, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie to możliwe. Następny komunikat o stanie zdrowia ma zostać ogłoszony w poniedziałek, 7 marca.
       Po przedstawieniu komunikatu watykański rzecznik Joaquin Navarro-Valls odpowiadał na pytania dziennikarzy. Podkreślił, że nie wiadomo jeszcze, kiedy Jan Paweł II wyjdzie ze szpitala.
       - Papież bardzo chce opuścić klinikę, ale słucha rad lekarzy - powiedział Navarro-Valls.
       Zapytany o to, jaki przebieg będą miały w tym roku w Watykanie obchody Wielkiego Tygodnia i Świąt, odparł, że program uroczystości nie zmienia się, zaś Jan Paweł II po powrocie zdecyduje, w jakich ceremoniach weźmie udział.
       Można zatem wyciągnąć z tego wniosek, że papież wróci do Pałacu Apostolskiego przed Wielkanocą. Nieoficjalnie wiadomo, że chciałby być już w domu w Niedzielę Palmową 20 marca, ale data ta, podobnie jak wszelkie inne, jest opatrzona znakiem zapytania.
       Navarro-Valls przypomniał, że Jan Paweł II przyjmuje swych współpracowników i pracuje nad dokumentami.
       Czwartkowa włoska prasa poinformowała, że papież bez większych problemów zjada półpłynne pokarmy i ćwiczy artykulację, przede wszystkim samogłosek, przy pomocy logopedy oraz foniatry. Zazwyczaj ćwiczy mówienie po polsku. Najczęściej jednak do komunikowania używa pisaka i tabliczki.
       Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II przesłał w czwartek papieżowi telegram, w którym podziękował mu za życzenia imieninowe i złożył życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia. Aleksy II z satysfakcją odnotował zbieżność poglądów z Janem Pawłem II "co do tego, że w warunkach dzisiejszego świata prawosławni i katolicy powinni wspólnie dawać świadectwo chrześcijańskich wartości".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo