PIT-owy półmetek

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Do wczoraj do grudziądzkiego Urzędu Skarbowego wpłynęło ponad 12 tysięcy zeznań podatku dochodowego od osób fizycznych za ubiegły rok. Jest to dopiero 1/3 indywidualnie rozliczających się podatników.
       - Spodziewamy się, że liczba mieszkańców miasta i powiatu ziemskiego indywidualnie rozliczających się z ubiegłorocznego podatku dochodowego - mówi Teresa Świątkowska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Grudziądzu - będzie taka, jak w roku ubiegłym, a więc przekroczyć może 46 tysięcy osób. Mija właśnie połowa okresu sprawozdawczego. Do 2 maja będzie musiało rozliczyć się z fiskusem niemal 25 tysięcy podatników. Najlepiej zrobić to osobiście, bo aby poprawić PIT-y przesłane pocztą, musimy podatników specjalnie wzywać do Urzędu.
       
  Od kilku już lat, w trakcie czteromiesięcznego okresu sprawozdawczego, kiedy większość z nas składa indywidualne zeznania podatkowe organizujemy w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej" specjalne dyżury pracowników Urzędu Skarbowego. Taki właśnie dyżur w naszej redakcji odbędzie się w najbliższy poniedziałek.
       W sekretariacie grudziądzkiego oddziału "Pomorskiej" dostępne są druki zeznań podatkowych oraz formularze, których wypełnienie konieczne jest przy korzystaniu z odliczeń i ulg. Niemal każda osoba pobierająca te formularze zadaje pytania związane ze sposobami obliczenia podatku dochodowego oraz techniką prawidłowego wypełniania druków skarbowych. Niestety, nie na wszystkie pytania jesteśmy kompetentni odpowiedzieć. W poniedziałek, 7 marca będzie okazja zadać te pytania fachowcom.
       Do grudziądzkiego oddziału "Gazety Pomorskiej" zaprosiliśmy bowiem przedstawicielki Urzędu Skarbowego - Mariannę Witkowską , komisarza skarbowego i Justynę Danielewicz, inspektora w Dziale Podatku Dochodowego. Obie panie w godzinach od 13.00 do 15.00 udzielać będą w poniedziałek szczegółowych informacji dotyczących nie tylko zasad obliczania indywidualnego podatku dochodowego, ale także wyjaśnią i podpowiedzą, jak prawidłowo wypełnić druki podatkowych zeznań typu PIT.
       Zainteresowanych zapraszamy do naszej grudziądzkiej redakcji osobiście, Rynek Główny 3-5. Można kontaktować się także telefonicznie: 45-11-25 lub 45-11-26.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo