Przyjęty bez oporów

  Przyjęty bez oporów

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wyjątkowo szybko przebiegła w Rypinie poniedziałkowa sesja budżetowa. Radni miejscy zaproponowali jedynie dwie poprawki. Jedna z nich przeszła.
       Na początku radny Jarosław Nowatkowski zgłosił wniosek formalny o zmianę w wykazie inwestycji. Chodziło o zdjęcie 30 tys. zł z planowanej modernizacji szatni i łazienek w Gimnazjum im. Wybickiego i przekazanie ich na remont w Szkole Podstawowej nr 1.
       - Wizytowaliśmy ostatnio placówki oświatowe i trzeba przyznać, że gimnazjum jest naszą wizytówką, a pozostałe są w znacznie gorszym stanie - argumentował radny Nowatkowski.
  - Trzeba ustalić cel jasny i priorytetowy, a powinien się nim stać remont SP 1. Ta szkoła nie powinna być traktowana jak trędowata. Do tej pory od Rady Miasta nie dostała żadnej dodatkowej złotówki.
       Popierał radny Piotr Gałkowski: - "Jedynka" ma już 80 lat. Klasy wyglądają tragicznie, nawet stoliki i krzesła są stare. Uważam, że w żadnej wiejskiej szkole nie ma tak złych warunków nauczania.
       
  Radna Barbara Walczuk: - Podłogi w SP 1 są w tragicznym stanie. Poruszanie się po nich grozi małym dzieciom wypadkiem. W gimnazjum te 30 tys. zł ma iść na poprawę estetyki, a tu przydałoby się na poprawę bezpieczeństwa.
       Radny Dariusz Kędzierski apelował, by się nie rozdrabniać, bo "jedynce" na kompleksową modernizację potrzeba miliona złotych. Jego zdaniem, remontu nie da się przeprowadzić bez zdobycia środków zewnętrznych.
       Swojej szkoły broniła radna Teresa Siatkowska, opowiadając o konieczności budowy szatni przy gimnazjalnej sali gimnastycznej, bo nie ma odrębnych pomieszczeń do przebierania się dla dziewcząt i chłopców.
       Pięcioma głosami "za" i siedmioma "przeciw" pomysł radnego Nowatkowskiego upadł.
       Drugi wniosek zgłosiła radna Teresa Siatkowska, a dotyczył on przesunięcia z rezerwy 4 tys. zł na Fundusz Stypendialny. Uzyskała jednogłośne poparcie kolegów i koleżanek.
       Dochody i wydatki w planie finansowym Rypina ustalono na podstawie przewidywanego wykonania za rok 2004, planowanego wzrostu cen towarów, usług oraz wynagrodzeń, możliwości finansowych gminy oraz wielkości dotacji uzyskanych na wykonanie zadań zleconych. Dochody wynoszą 29,2 mln zł, a wydatki blisko 33 mln zł. Oznacza to, że bieżący rok zamknie się znaczącym niedoborem w miejskiej kasie w wysokości ponad 3,7 mln zł. Ma on znaleźć pokrycie w kredytach długoterminowych, z czego dwa na 3 mln zł przeznaczone będą na inwestycje, a jeden na zadania bieżące.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo