Więcej diabetologa

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj na sesji radni zapoznali się z działalnością przychodni. Mieszkańcy twierdzą, że za mało jest porad diabetologa, a chorych na cukrzycę coraz więcej.
       Dużo cukrzyków
       
  Raz w miesiącu przyjmuje w Śliwicach kardiolog i diabetolog, a także odpłatnie okulista. Dwa razy w miesiącu gminę odwiedzają chirurg i neurolog, a dwa razy w roku pulmonolog. - Tyle chorych na cukrzycę jest w naszej gminie - mówił sołtys Lubocienia Zenon Szymański. - Czy nie można zwiększyć przyjęć diabetologa? Żeby choć dwa razy w miesiącu były, to każdy chętny by przyszedł.
       
  Szef gminnej przychodni Wojciech Kroplewski zapewniał, że chętnie widziałby panią diabetolog częściej. - Wszystko zależy od pani doktor. Jeśli tylko będzie miała czas, pieniądze się znajdą - zapewniał Kroplewski, przypominając, że doktor Koczwara przyjmuje także w Tucholi i do tego codziennie. - Daleko - utyskiwano.
       Stomatolog więcej
       
  Narodowy Fundusz Zdrowia obniżył limity na stomatologię szkolną. - Wydałem zarządzenie, żeby nie ograniczać porad - dodaje Kroplewski. - Nie ukrywam, że będziemy chcieli wystąpić na tej podstawie o większy kontrakt.
       - Stomatolog leczy zęby, ale nie wyrywa -
  mówił sołtys Główki Andrzej Pruszak. - Z mojego punktu widzenia wyrwanie to ostateczność, ale komisja zdrowia może się zwrócić do pani stomatolog z tym problemem.
       
  Tani okulista
       
  Były też akcenty optymistyczne. - Byłem w tym nowym pawilonie w Tucholi i tam wizyta u okulisty kosztuje czterdzieści złotych - mówił radny Marek Janicki. - U nas płaci się dużo mniej i to należy podkreślić.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo