Nieważna uchwała

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Starostwo jest zdziwione, że miasto chce przejąć centrum biblioteczne po zakończeniu inwestycji. Uważa, że uchwała miejska o przekazaniu na potrzeby centrum hali bowlingu jest nieważna.
       W czwartek napisaliśmy, że Rada Miejska Tucholi przyjęła uchwałę o przekazaniu starostwu pod centrum bibliotek, w formie darowizny, hali, w której miał być bowling. W uchwale znalazł się jednak zapis, że po wykonaniu inwestycji nastąpi zamiana na inną gminną nieruchomość, gdyż miasto chce biblioteki prowadzić.
       Nie było uzgodnień
       
  Po naszym artykule rzecznik starosty Tomasz Stybaniewicz oświadczył, że budowa Powiatowego Centrum Informacji Bibliotecznej jest inicjatywą powiatu i to powiat zaproponował miastu współpracę. W zamian za przekazanie hali, centrum biblioteczne miałoby realizować zadania biblioteki gminnej. Jak podkreślił, nie było uzgodnień, że później przekazane zostanie gminie.
       Zgadza się z opinią
       
  Burmistrz Edmund Kowalski powiedział nam, że uchwała zostanie zmieniona na sesji 25 lutego. Drugi punkt uchwały zostanie wykreślony. Jest to punkt dotyczący właśnie zamiany.
       Dodaje, że miasto nie będzie upierało się przy prowadzeniu bibliotek, jeśli pozwolą na to przepisy, gdyż zapewnienie mieszkańcom dostępu do biblioteki jest zadaniem gminy. Zapewnia, że dogada się z powiatem w tej sprawie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo