Europomoc

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Specjalnymi rozporządzeniami Rada Ministrów stworzyła producentom rolnym możliwość ubiegania się o pomoc finansową ze środków Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej.
       W dokumentach rządowych ustalone zostały warunki i tryb udzielania pomocy finansowej na wspieranie gospodarstw niskotowarowych oraz udzielania pomocy finansowej na dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów Unii Europejskiej.
       - Z pomocy skorzystać mogą rolnicy prowadzący gospodarstwo rolne - mówi Andrzej Owczarz , kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Grudziądzu - które odpowiada definicji gospodarstwa niskotowarowego.
  Pomoc ta ma poprawić sytuację dochodową rolników i poprawić warunki restrukturyzacji tej grupy gospodarstw. Pomoc finansowa w wysokości 5.800 zł wypłacana będzie raz do roku, maksymalnie przez pięć lat dla jednego gospodarstwa.

       Beneficjentem tej pomocy mogą być producenci zmieniający wyposażenie gospodarstw w specjalistyczny sprzęt i urządzenia.
       O możliwościach skorzystania z tych ofert pomocy finansowej rolnicy mogą dowiedzieć się w siedzibie Biura Powiatowego ARiMR w Grudziądzu, ul. Piłsudskiego 51-53 oraz w Rejonowym Zespole Doradców w Grudziądzu, ul. Wybickiego 38.
       W biurze ARiMR dostępne są formularze wniosków o pomoc finansową.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo