e-Kujawsko-Pomorskie

  e-Kujawsko-Pomorskie

  (iw)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jako województwo, które postawiło na nowoczesną technologię informatyczną przedstawiło się wczoraj Kujawsko-Pomorskie podczas ogólnopolskiej debaty na temat przyszłości regionów.
       Tematem debaty, w której wczoraj w Warszawie wzięli udział odpowiedzialni za rozwój regionalny przedstawiciele ministerstw, parlamentarzyści, naukowcy oraz samorządowcy, był Narodowy Plan Rozwoju na lata 2007-13 i rola administracji samorządowej w absorpcji środków pomocowych Unii Europejskiej.
       Hasłem większości wystąpień było umacnianie samorządów wojewódzkich, które - zgodnie z unijnymi standardami oraz wstępnymi założeniami NPR - wkrótce całkowicie przejmą odpowiedzialność za regiony.
  - Ciekawe, czy obecny i następny rząd będzie miał dość determinacji, by rzeczywiście wprowadzić taki model ustrojowy - powątpiewał reprezentujący podczas spotkania Kujawsko-Pomorskie marszałek Waldemar Achramowicz.
       Kujawsko-Pomorskie było jednym z czterech regionów, które podczas konferencji chwaliły się własnymi sukcesami i korzyściami ze współpracy z regionami z innych części zjednoczonej Europy. Dyrektorka Kujawsko-Pomorskiej Sieci Informacyjnej Krystyna Nowak zaprezentowała dwa projekty, z których nasz region może być dumny - budowę niekomercyjnej szerokopasmowej sieci informatycznej z węzłami dostępowymi w każdym z 19 powiatów oraz tworzenie regionalnej sieci telemedycznej (diagnostyka na odległość). Prezentacja odbyła się na zasadzie opartej na internetowej transmisji wideokonferencji, w której wzięli udział obecni na warszawskim spotkaniu, samorządowcy z kilku polskich miast w swoich biurach oraz grupa urzędników i ekspertów zebrana w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. - Nasza misja zakończy się sukcesem, jeśli podobne wideokonferencje będą możliwe w każdej gminie województwa - tak cel budowy w regionie nowoczesnej informatycznej infrastruktury zdefiniowała pani dyrektor.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo