Totolotek w ratach

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Sępolanie złożyli do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wniosek o przyznanie 300 tys. zł dotacji na salę gimnastyczną z Totalizatora Sportowego.
       Trochę ścian
       
  Po remoncie szkoły w Wałdowie dokończenie sali gimnastycznej jest jedną z najważniejszych inwestycji w tym roku w gminie Sępólno.
       W ub.r. "Korbud" z Koronowa, który wygrał przetarg, postawił część ścian sali gimnastycznej w Wałdowie. Wówczas gmina przeznaczyła z budżetu 70 tys. zł, a tym roku radni zaakceptowali 490 tys. zł na ten cel.
       Wrzesień już blisko
       
  To za mało, bo na dokończenie trzeba około 700 tys. zł. Stąd starania o dotację z Totalizatora Sportowego.- Zasada jest taka, że Totalizator Sportowy wypłaca 100 tys. zł dotacji w tym roku, a pozostałe 200 tys. zł w przyszłym - wyjaśnia burmistrz Waldemar Stupałkowski. - To oznacza, że wykonawca będzie musiał poczekać na zapłatę.
       Sala w Wałdowie we wrześniu ma być gotowa. Dotacja z Totalizatora Sportowego pozwoliłaby nie tylko na dokończenie, ale i wyposażenie. Sępolanie mają ustne przyrzeczenie, ale na potwierdzoną decyzję muszą poczekać do kwietnia.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo