Poczty nie oddamy

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W środę na zebraniu sołectwa Dąbrówka mieszkańcy opowiedzieli się za włączeniem całej wsi do Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Poza tym przejmują się losem swojej poczty.
       Dla takich jak Hałabuda
       
  Choć radny Piotr Trzeciak kilka razy żądał od wicestarosty przedstawienia wszystkich za i przeciw włączeniu Dąbrówki do Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, mieszkańcy byli prawie jednomyślni. Przy ośmiu wstrzymujących się wszyscy opowiedzieli się za powiększeniem granic KPK o Dąbrówkę. - To jedyny sposób na zahamowanie takich inwestorów jak Hałabuda - przypomniał wicestarosta Jan Spirka. - Nawet jak ktoś kupi hektary z Agencji Nieruchomości Rolnych i będzie chciał tu inwestować, to w Krajeńskim Parku Krajobrazowym na pewno wielkich ferm nie pozwolą budować.
       
  Początek likwidacji?
       
  Z kolei Tadeusz Chlasta był zaniepokojony losem poczty w Dąbrówce. - Od lipca zabrali nam kod pocztowy i teraz przynależymy do kodu Kamienia - wyjaśniał. - Nikt nas o tym nie poinformował i cały czas posługiwaliśmy się starym kodem. W tym czasie wymienialiśmy dokumenty. I co? Znowu mamy je wymieniać i wydawać kolejne pieniądze na znaczki i opłaty urzędowe. Dlaczego władze pozwoliły odebrać kod Dąbrówce? Czy to nie jest początek do likwidacji poczty?
       
  Poczta zostanie
       
  Burmistrz Wojciech Głomski przyznał, że o kodach dowiedział się dopiero przy okazji pytania radnego. Zwrócił się do Leszka Henszke - szefa Obwodowego Urzędu Poczty w Chojnicach, o wyjaśnienie. - Dostałem pismo, w którym pocztowcy twierdzą, że zmiany kodów to są ich wewnętrzne sprawy, mające usprawnić im dostarczanie przesyłek - powiedział na środowym zebraniu burmistrz. - I nie trzeba z tego powodu wymieniać żadnych dokumentów.
       
  Sprawa poczty w Dąbrówce to temat drażliwy. W ub.r. z sołeckiego budżetu dołożyli 1,2 tys. zł , więc każda plotka o likwidacji budzi emocje. - Zapewniono mnie, że nie ma żadnych zakusów na pocztę w Dąbrówce - zapewnił Głomski.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo