Z plotką nie wygramy

  Z plotką nie wygramy

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Podczas sesji powiatowej w Tucholi zastanawiano się, co zrobić z pomieszczeniami po sanepidzie. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi twierdzą, że to dzielenie skóry na niedźwiedziu.
       Sugerowano, że kiedy działalność sanepidu zostanie drastycznie ograniczona, pomieszczenia będą jak znalazł dla Powiatowego Urzędu Pracy.
       - Nic o tym nie wiem, ale informacje, że temat był poruszany na sesji, już do mnie dotarły - mówi Violetta Neuman, szefowa tucholskiego sanepidu. - Chcę wszystkich uspokoić, bo my nic o takich planach nie wiemy i nic nie wskazuje na to, że nasza działalność zostanie zredukowana. Takimi sugestiami jesteśmy zbulwersowani.
       
  Wyremontowane i estetyczne
       
  Sanepid w Tucholi dzierżawi pomieszczenia od gminy. - Wyremontowaliśmy je - dodaje Neuman. - Władowano tu dużo pieniędzy. Owszem, docierają do nas informacje o rozmaitych planach - od powrotu pod powiat po rejonizację. Nie oznacza to jednak drastycznych ograniczeń i uważam, że takie plotki są po prostu szkodliwe dla naszej instytucji.
       
  Sporo niepokojów wywołała likwidacja w Tucholi i Sępólnie laboratoriów, ale, jak wyjaśniają w sanepidach, było to związane z akredytacjami i wymogami Unii Europejskiej. Przypomnijmy, w województwie kujawsko-pomorskim akredytację ma jedynie pięć z nich.
       Walka z plotką
       
  Co i rusz słychać pogłoski o likwidacjach placówek w Sępólnie i Chojnicach, ale i tam zapewniają, że nie ma w tym krzty prawdy.
       - Z plotką nie wygramy, ale na dziś wiemy, że żadnych decyzji o likwidacji naszej stacji nie ma - uspokaja Iwona Zalewska, szefowa sanepidu w Chojnicach. - Wyobrażam sobie oburzenie mieszkańców, którzy musieliby jeździć do Słupska, gdyby nas tu nie było. Zapewniam, że to tylko plotki.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo