Ferie z "Pomorską"

  (ali,ac)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od poniedziałku rozpoczynają ferie zimowe. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne ferie zimowe będą "Białymi wakacjami" i upłyną pod znakiem zabaw na śniegu. Nie zabraknie jednak zorganizowanych form wypoczynku.
       Grudziądz
       
  Oferta tegorocznych "Białych wakacji" jest bardzo bogata. Zajęcia będą odbywać się w większości grudziądzkich szkół.
       Do organizacji ferii zimowych przyłączyło się również Muzeum, Biblioteka Miejska, Grudziądzkie Centrum Caritas, kluby sportowe oraz harcerze. Samorząd miasta na dofinansowanie zajęć w ramach ferii przekazał kwotę w wysokości 40 tys. zł.
       W czasie wolnym od zajęć szkolnych w grudziądzkim Muzeum oprócz wystaw stałych oglądać będzie można także ekspozycje czasowe: "Indianie z Paragwaju i świata andyjskiego", "Miniatury na przestrzeni wieków", "Na płótnie i płycie - malarstwo Leszka Pawlikowskiego", "Artur Grotter. Kartony powstańcze 1863r." Również będzie można wziąć udział w warsztatach archeologicznych. Będzie można się nauczyć wytwarzania naczyń z gliny.
       Można będzie również poznać historię książki od papirusu przez wynalezienie czcionki do czasów współczesnych. Przewidziane są również projekcje filmów i spotkania ze współautorem wystawy o Indianach, misjonarzem-werbistą o. Kajetanem Sahlke.
       Wiele atrakcji na ferie przygotowała też Biblioteka Miejska. Każdego dnia przeprowadzane będą tu konkursy, zajęcia plastyczne i literackie, gry i zabawy. Natomiast w filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska będzie można spotkać się z Joanną Słomiak, uczennicą "Szkoły pod Żaglami" na żaglowcem "Chopin", a także zobaczyć przedstawienia teatru kukiełkowego.
       Jak co roku również Centrum Kultury Teatr zorganizuje zajęcia "Białych Wakacji". Dzieci i młodzież w wieku od 10 do 20 lat mogą wziąć udział w warsztatach tanecznych, które prowadzone będą przez cały okres ferii.
       Natomiast w dniach od 31 stycznia do 4 lutego będą prowadzone warsztaty tańca nowoczesnego. W drugim tygodniu ferii, od 7 do 11 lutego odbywać się będą warsztaty teatralne.
       Zajęcia otwarte prowadzić będzie również Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Czynne będą wszystkie pracownie OPP.
       Wąbrzeźno
       
  W pierwszym tygodniu ferii zimowiska organizują obydwie wąbrzeskie podstawówki. Na szkolnych zimowiskach dzieci mają zapewnioną nie tylko nie tylko dobrą zabawę, ale także śniadanie i obiad.
       Tradycyjnie też już o najmłodszych w okresie feryjnym nie zapomina Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Wąbrzeski Dom Kultury.
       Przez najbliższe dwa tygodnie codzienne na łamach "Pomorskiej" będą zamieszczane informacje o najciekawszych imprezach w czasie tegorocznych "Białych wakacji".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo