Wnioski do PFRON

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do 20 lutego w Oddziale Kujawsko-Pomorskim PFRON w Toruniu składać można wnioski o pomoc w ramach programu "Student - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych". Druki wniosków można pobierać w grudziądzkim Ratuszu, w Wydziale Spraw Społecznych.
       - Program ten - mówi Cezary Oracki z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego - adresowany jest między innymi do osób z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, które są: studentami studiów magisterskich, studiów wyższych zawodowych lub uzupełniających studiów magisterskich prowadzonych przez szkoły wyższe, studentami studiów podyplomowych lub studiów doktoranckich prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów. Program ten dotyczy także słuchaczy szkół policealnych, studentów zaocznych lub eksternistycznych, w tym również za pośrednictwem Internetu.
       Przyznane w ramach Programu dofinansowanie, może obejmować m.in. następujące koszty: Opłaty za naukę, zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym sprzętu komputerowego i komputerowych programów edukacyjnych, wyjazdy organizowane w ramach zajęć szkolnych.
       -
       Szczegółowych informacji można zasięgnąć w Oddziale Kujawsko-Pomorskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu. Biura Oddziału PFRON znajdują się przy Szosie Chełmińskiej 28 i czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 (tel. 655-51-28, wew. 46). Informacji szukać można także w witrynie internetowej pod adresem: www.pfron.org..

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo