Weksel w prokuraturze

  Weksel w prokuraturze

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Śledztwo w sprawie weksla na 150 tys. zł , który musi zapłacić GS "Samopomoc Chłopska" w Sępólnie, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tucholi.
       Ktoś nie wycofał
       
  Śledztwo ma ustalić, kto jest winien wystawienia weksla in blanco na 150 tys. zł za nawozy dla firmy w Wielowiczu. W lutym ub.r. "Anwil" z Włocławka zażądał realizacji weksla. W czerwcu ub.r. rada nadzorcza GS "Samopomoc Chłopska" wybrała na nowego prezesa główną księgową.
       Na początku miesiąca prezeska zawiadomiła policję o niedopełnieniu obowiązków przez poprzedni zarząd. - Zarząd miał prawo wystawić weksel - przypomina prezeska Zofia Antoszczak. - My chcemy wyjaśnienia, kto jest winien niewycofania weksla w terminie.
       
  Za "Interrol II"
       
  Sprawa jest stara, bo w 97 r. GS podjął współpracę komisową z firmą "Interrol II" z Wielowicza w gminie Sośno. Firma sprzedawała nawozy z Zakładów Azotowych we Włocławku, które przekształciły się w "Anwil".
       GS poręczył in blanco "Azotom", wystawiając weksel na 150 tys. zł. W ten sposób "Interrol II" mógł brać towar. "Anwil" zażądał 150 tys. zł od GS za niezapłacone faktury.
       Odpowie prezes?
       
  Obecny zarząd twierdzi, że to były prezes Andrzej M. nie dopełnił obowiązków, co spowodowało szkodę majątkową GS w kwocie 150 tys. zł. Jeśli śledztwo potwierdzi zarzuty, to byłemu prezesowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. - Sprawdzamy, śledztwo skupia się na wekslu - uspokaja prokurator rejonowy Krzysztof Ziehlke.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo