Jak pracują pielęgniarki

  Jak pracują pielęgniarki

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Pierwsza w historii "Novum-Med" kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wypadła dobrze. Inspektor uznała, że sposób zatrudnienia pielęgniarek nie wymaga kary.
       Wyłącznie kontrakty
       
  Państwowa Inspekcja Pracy po raz pierwszy przyjechała na kontrolę spółki powiatowej, która prawie pół roku prowadzi szpital, dzierżawiąc mienie od syndyka masy upadłości "Pow-Mediki" i od powiatu.
       Kontrolerkę interesowały wyłącznie umowy kontraktowe w Szpitalu Powiatowym, z których więcborska lecznica słynie na całe województwo. I to tylko umowy cywilnoprawne pielęgniarek. Lekarskie kontrakty są już od dawna przećwiczone. Nowinką dla PIP są jedynie kontrakty pielęgniarskie w szpitalach.
       Skoro się zgadzają
       
  I choć pielęgniarki ze względu na świadczenia wolałyby umowę o pracę, to nie skarżyły się na wyzysk z powodu umów cywilnoprawnych. - Otrzymałem zapewnienie, że forma zatrudniania to umowa dwóch stron i Państwowa Inspekcja Pracy do tego nic nie ma, skoro nie ma skarg od zainteresowanych - twierdzi prezes "Novum-Med" Stanisław Plewako. - Wyjaśniliśmy, że do kontraktów zmusiły nas trudne warunki ekonomiczne spółki. Musimy oszczędzać, bo czeka nas wykup majątku od syndyka i dopasowanie szpitala do standaryzacji. Bez tego szpital nie przetrwa.
       
  Dobra wola
       
  Plewako twierdzi, że sprawa np. urlopów wypoczynkowych, to kwestia organizacji pracy i zaufania. - Mogą chodzić na urlopy, bo będzie je miał kto zastąpić - zapewnia. - Każda pielęgniarka z ochotą weźmie dodatkowe godziny. Czasy są takie, że człowiek chce jak najwięcej zarobić, a innego sposobu, jak więcej pracować, nie ma.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo